Květen 2009

Vítejte!!!

27. května 2009 v 18:34 | Iva
Vítejte na mých stránkách o gelové modeláži.

Není těžké uhodnout čemu se chci na těchto stránkách věnovat. Samozřejmě NEHTOVÉ MODELÁŽI a všemu co k ní patří.

Nejsou to stránky pouze pro nehtařky, ale i pro potencionální zákaznice. Tímto nabízím své služby všem kteří mají zájem. Mé studio je mobilní tudíž mohu dorazit k vám domů, jediné co potřebuji od vás je prostor kde budeme moci pracovat (bohatě postačí i žehlící prkno) , přístup k elektrice, a ručník. Důležité upozornění bydlím v Černilově asi 8km od Hradce Králové a dojíždět budu max. 15km pokud bydlíte dále a přesto máte zájem o mé služby tak mi napište na email ivaselicharova@seznam.cz a snad se i dohodneme.


Návod na nehtovou modeláž.

27. května 2009 v 18:18 | Iva |  Návod na gelovou modeláž

Podrobný návod na výrobu gelových nehtů

1. Zákaznici i sobě vydezinfikujeme ruce (nahradí umytí rukou mýdlem a teplou vodou).
2. Nehty odlakujeme.
3. Zatlačíme kůžičku okolo nehtu. ( Můžeme použít změkčovač kůžičky).
4. Nehty očistíme cleansrem. (Zbavíme je tak veškeré mastnoty, prachu i mýdlo zanechává na nehtu povlak který tímto odstraníme. Pokud by jsme tento krok vynechali pak veškeré nečistoty zabrousíme hloub do struktury nehtu).
5. Nehty zbrousíme pilníkem s hrubostí 100/180. (Tento krok je velmi důležitý!!! Pokud ho správně neprovedete nebudou nehty držet a budou se odchlipovat. Hlavně nesmíte zapomenout že brousíte přírodní nehet a je velmi snadné ho probrousit. My potřebujeme povrch nehtu pouze zdrsnit, zbavit všech lesklých míst. Nejprve brousíme to těžší - okolo kůžičky a až poté to jednodušší - střed nehtu. Oprášíme štětečkem).
U zákaznic s Dlouhými přírodními nehty, které nejsou potřeba prodlužovat přeskočíme na bod 8.
6. Nalepíme tipy. ( Nejprve si vyberete vhodné tipy na všech 10 prstů, možná je budete muset upravit pilníkem. Tip by měl pokrývat přibližně 2/3 nehtového lůžka, pokud nemáte tip s krátkou nalepovací plochou. Naneste dostatečné množství lepidla, raději více než méně. přebytečné lepidlo které vám přeteklo na nehet hned otřete buničinovým polštářkem.
7. Zpilujeme přechod mezi přírodním nehtem a tipem a zbrousíme tip.
8. Zkrátíme nehty na požadovanou délku a vytvarujeme.
9. Opět očistíme clensrem. ( Po otření musí být nehty matné, zcela bez lesku, jakékoli lesklé místo se musí znovu přebrousit)
10 A. Celý nehet potřeme slabou vrstvou primeru. (Primer je odmašťovač, díky němu budou nehty lépe držet. Primer necháme poze zaschnoutna. Některé nehtařky tento bot vynechávají i já patřím mezi ně, místo toho používám bonder).
10 B. Celý nehet potřeme slabou vrstvou Bonderu. ( Zapékáme 2 min.).
11. Naneseme vrstvu gelu a vytvarujeme tvar nehtu. (Gel nanášíme na střed a tažením ho roztíráme do krajů, jakoby do ztracena, skončíme přibližně 1 až 2 mm od kůžičky. U toho tvarujeme pěkný oblouček. Pokud se nám nedaří nic si z toho neděláme s gelem můžeme pracovat jak dlouho budeme chtít. Pokud jsme spokojené s tvarem nehtu, zkontrolujeme i z profilu, pak dáme na 2min. zapéct. Nemusíme každý nehet zapékat zvlášť pokud pracujete na levé ruce pravá se zapéká a naopak. Gel se přestane roztékat již po 10 sekundách v pekárně. Palce ale dělejte zvlášť (levý palec se zapéká, tvoříme pravý a pak oba zapečeme 2 min.). Nakonec zapečeme všech 8 zbylých prstů 2 min. Můžeme nanést i dvě vrstvy gelu, druhá už bude výrazně slabší. Někdy se může stát že nehet při zapékání gelu pálí, potom se musí ruka z pekárny vyndat a po odeznění pálení zase vrátit).
12. Otřeme clensrem lepkavé výpotky z nehtu. (Znám nehtařku která tímto krokem končí, ale nijak to nedoporučuji ).
13. Obrousíme nehet do finální podoby. (Brousíme pilníkem s hrubostí 100/180. Opět celý nehet zbavíme lesku,teď máme poslední možnost nehet upravit, tam kde je více gelu i tam kde nám stekl ke kraji obrousíme.
14. Opět očistíme clensrem. ( Po otření musí být nehty matné, zcela bez lesku, jakékoli lesklé místo se musí znovu přebrousit, jinak se další vrstva nechytne).
15. Naneseme vrchní gel. ( Finish gel nebo vrchní lesk, prodávají se i takové které se po zapečení nemusejí otírat nemají totiž gelový výpotek).
16. Otřeme clensrem lepkavé výpotky z nehtu. (Pokud jste použily vrchní gel bez výpotku tak tento krok přeskočte).
17. Můžeme přelakovat bezbarvým lakem. (Nehty se běžnou činností poškrábou takto se, ale poškrábe pouze lak, který si každý může lehce opravit).
18.Ošetříme kůžičku okolo nehtu olejíčkem.

A máme hotovo!!!